Hodowla koni to nie tylko pokolenia koni, lecz rownież naszej rodziny. Konie hodowane są w naszej stadninie w oparciu o najlepsze linie koni sportowych na świecie. Warunki w których żyja i dorastają są zbliżone do naturalnych a pastwiska sa bogate w rożnorodną roślinność i zioła. Bogactwo pożywienia, duża ilość ruchu i nasza miłość do koni czynią je wyjątkowymi. Dlatego warto kupić u nas konia.

Archiwum aktualności

Trening z Jarosławem Porębą 1 luty 2013 (5.02.2013)

Z przyjemnością informujemy, że raz w tygodniu w naszej stajni organizowane są treningi pod okiem wspaniałego nauczyciela i jeźdźca pana Jarosława Poręby, z pod którego ręki wyszło już wielu młodych mistrzów. Treningi cieszą się wielką popularnością wśród naszych jeźdźców i są dostosowywane do umiejętności uczestników, dzięki czemu każdy może się rozwijać według własnych potrzeb.

Chcieli byśmy podziękować naszemu trenerowi panu Jarosławowi Porębie za przygotowanie do odznak. Dzięki jego treningom dziesięciu naszych jeźdźców pomyślnie zdało w styczniu egzamin na brązową odznakę.

Zapraszamy wszystkich chętnych. Istnieje możliwość wypożyczenia naszych koni na czas treningu, lub przyjazdu z własnym.

treningtreningtreningtrening


Wystawa „Święto konia” 2012 Siedlec Trzebnicki (22.05.2012)

święto koniaJuż po raz jedenasty 20 maja 2012 roku o godzinie 10:00 na terenie parku przylegającego do Zespołu Szkół w Siedlcu Trzebnickim odbyła się wystawa hodowlana zwana „Świętem Konia”.Ta cykliczna impreza przyciąga miłośników i hodowców koni nie tylko z Dolnego Śląska, ale z całej Polski.

W tym roku w wystawie brały udział dwie nasze klacze z rocznika 2009.

Startowały w grupie „V klacze trzyletnie sp, wlkp i m” – Metres I-P po Corleone Z z matki Madera-P po Lord Aleksander, oraz Kordoba-P po Liguster z matki Karenina-P po Corleone Z. Pełna siostra klaczy Kordoba-P z rocznika 2008 – Kayrose-P zdobyła w minionym roku tytuł Czempionki klaczy szlachetnych na XVI REGIONALNEJ WYSTAWIE ZWIERZĄT HODOWLANYCH – PIOTROWICE 2011 oraz złoty medal i tytuł vice czempiona na XXV Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu.

Komisja Sędziowska bardzo dobrze oceniła naszą hodowlę przyznając dwie czołowe lokaty w grupie naszym klaczą. Notą 46,83 punkta Klacz Kordoba-P zdobyła również tytuł: „Najlepszy Koń Wystawy”. (Otrzymała 3 noty po 10 punktów za typ). Klacz Metres I-P zakończyła wystawę z notą 45,67 punkta.


Zawody Regionalne 28-29 kwietnia 2012 Stajnia Gostar Jelenia Góra (8.05.2012)

W ostatni weekend kwietnia (28-29.04.2012) odbyły się zawody regionalne w ujeżdżeniu w stajni Gostar w Jeleniej Górze. W zawodach brały udział dwa pięcioletnie konie naszej hodowli dosiadane przez zawodniczkę Martynę Musiał.


POZNAŃ 2011 XXV Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych (6.11.2011)

W dniach 11-14 września 2011 r. na terenie MTP w Poznaniu odbyła się XXV Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Po raz trzeci na tej wystawie, w grupie – rasa polski koń szlachetny półkrwi, prezentowany był koń naszej hodowli.

W tym roku do oceny przedstawiliśmy Czempionkę XVI Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych „Piotrowice 2011” – klacz Kayrose-P po ogierze Liguster od klaczy Karenina-P po Corleone Z. Klacz uzyskała w ocenie 44 pkt co dało jej złoty medal oraz tytuł vice czempiona. Komisja w składzie Janusz Lawin, Andrzej Stasiowski i Jarosław Szymoniak najwyżej oceniła typ i pokrój klaczy. Klacz za typ uzyskała 3 razy po 10 punktów. Świadczy to o tym, iż nasza hodowla rozwija się w prawidłowym kierunku.

Klacz nie wzięła udziały w próbie użytkowej, jednakże poniżej prezentujemy jej możliwości skokowe w skokach luzem.


WROCŁAW 2011 Mistrzostwa Polski Młodych Koni w Ujeżdżeniu (8.09.2011)

MPMKJuż za nami kolejne Mistrzostwa Polski Młodych Koni w Ujeżdzeniu. Historia rozgrywania Mistrzostw Polski Młodych Koni sięga początku lat 90-tych. MPMK są jedną z najważniejszych prób hodowlano-selekcyjnych dla koni w Polsce, dzięki której, konie mogą uzyskać wpis do Księgi Stadnej. Są najbardziej wiarygodną metodą oceny wartości hodowlanej reproduktorów, sporządzaną na podstawie wyników sportowych potomstwa.

Tegoroczne zawody odbywały się na wrocławskich Partynicach w dniach 25-27 sierpnia 2011. Naszą hodowlę w tym roku, w klasie koni 5-letnich, reprezentowała kasztanowata klacz Dirty Lady-P, niedawna uczestniczka Mistrzost Świata Młodych Koni w Verden. Klacz prezentował Tomasz Kowalski. Klacz ma również na swoim koncie tytuł Czemiona na XIV Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych, która odbyła się w dniach 1-3 października 2010, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wszystkie trzy przejazdy zostały ocenione bardzo równomiernie na 7,10 pkt, co łacznie dało notę 21,30 pkt i tytuł Vice Mistrza Polski. Najwyżej ocenionym elementem był czwartkowy kłus  - 8 pkt.