Hodowla koni to nie tylko pokolenia koni, lecz rownież naszej rodziny. Konie hodowane są w naszej stadninie w oparciu o najlepsze linie koni sportowych na świecie. Warunki w których żyja i dorastają są zbliżone do naturalnych a pastwiska sa bogate w rożnorodną roślinność i zioła. Bogactwo pożywienia, duża ilość ruchu i nasza miłość do koni czynią je wyjątkowymi. Dlatego warto kupić u nas konia.

Ron William

rok urodzenia: 1999
rasa: oldenburg
maść: kara
wzrost: 170 cm
wymiary: 170 – 195 – 22 cm
bonitacja: 81 pkt

Stadnina Parkitny, ma zaszczyt przedstawić ogiera, który wprowadzi nową jakość w hodowli koni w Polsce. Jest to ogier zakupiony i sprowadzony do Polski w 2009 z jednej z czołowych niemieckich stajni hodowlanych – Sprehe. (Nasienie mrożone nadal jest tam dostępne.) Oto Ron William, zwycieżca korungu oldemburskiego 2003 , ten premiowany ogier  to połączenie mocnej postawy, ze szlachetnym profilem. Wzorcowy przykład hodowli ujeżdżeniowej a la carte. Ron William ma imponujących przodków. Jest jednym z najwybitniejszych potomków słynnych ogierów: Rubinstein’a i Donnerhall’a. W połączeniu z wyjątkową szlachetną krwią, jest niemal doskonałej formy, bliskiej krwi oldenburskich zwycięzców.

Rohdiamant Rubinstein Rosenkavalier
Antine
El.St.Elektia V Inschallah AA
St.Pr.St. Elektia
Caronda Davignon I Donnerhall
Piroschka
Carina Cardinal XX
St.Pr.St. Mallorca

pełny rodowód

Ron William to godny następca swoich przodków. To najwyżej premiowany koń ujeżdżeniowy roku 2003 w Blue Horse Cavan Oldenburger.

Ojciec Rona – Rohdiamant jest dwukrotnym zwycięzcą i czempionem Niemiec, który pod wybitnym ujeżdżeniowcem Lisą Wilkox osiągnął poziom Grand Prix. Linia matki Rona jest także imponująca: Davignon I, to dawny czempion Niemiec, ojciec wielu wybitnych koni. Cordinal XX to jeden z najbardziej znaczących, pełnokrwistych koni ujeżdżeniowych po wojnie.

Potomstwo:

Rolex TP (Ron William x Inselfurst) - ogier uznany w Szwecji.

Rash (Ron William x Cordeur) - brał udział w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Ujeżdżeniu w 2009 roku w Verden. W kwalifikacjach uzyskał notę 8.12 i zajął 5 miejsce. W finale uzyskał notę 7.74, co dało mu 12 pozycję na świecie.

Rash